Společnost Český národní fond kultury, a.s. byla zapsána 8. června 1994.
Hlavní náplní společnosti byla spolupráce se studiem Barrandov, kde se společnost význačnou měrou zasadila o zájem zahraničních filmových štábů natáčet především v těchto studiích. Společnost se zabývala propagací, reklamou české kultury v zahraničí.
Představitelé společnosti se účastnili mezinárodních akcí v zahraničí včetně filmových a jiných festivalů v ČR ale i ve světě. Společnost se podílela na produkci českého filmu Haliny Pawlovské “Díky za každé nové ráno” s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli.
V roce 2007 společnost přehodnotila své aktivity a zaměřila se na práci s národnostními menšinami žijícími na území ČR a snaží se o pomoc při jejich aktivním zapojení a integraci do veřejného života v ČR formou kulturních a vzdělávacích programů.
Od téhož roku začala společnost spolupracovat s Pravoslavnou církví v českých zemích a na Slovensku, nositelkou původních cyrilometodějských tradic. Spolupodílí se na organizaci a zajištění oficiálních návštěv, setkání, jednání, konferencí, seminářů představitelů církevního a světského života.
Rok 2007 je rokem vydání prvního čísla časopisu IKONA, které původně vyšlo pouze v českém jazyce. Nyní tento časopis vychází v českém a současně i ruském jazyce.
Kromě časopisu společnost vydává knihy, produkuje CD a video, organizuje vystoupení, kulturní prezentace, výstavy i koncerty.
V roce 2012 se společnost stala koproducentem 4 dílného dokumentu ( docu drama ve stylu BBC) a celovečerního filmu CYRIL a METODĚJ, kterou produkuje společně se společností Three broethers, s.r.o.
Cílem společnosti je co největší integrace národnostních menšin žijících na území ČR do české společnosti a jejich seznámení s českou kulturou na základě Cyrilometodějských tradic.