Святейшему Патриарху Кириллу по случаю 75-летия поступили поздравления от глав и представителей христианских конфессий России / Новости / Патриархия.ru
Торжествена прослава имендана архиепископа Јована
Свеноћним бденијем почело прослављање празника Светог Јована Златоуста у Битољу
Молитвени опроштај од протођакона др Прибислава Симића
Святейший Патриарх Кирилл выразил соболезнования в связи с трагедией на шахте «Листвяжная» в Кемеровской области / Новости / Патриархия.ru
Состоялась встреча Святейшего Патриарха Кирилла с председателем Сената Парламента Республики Казахстан М.С. Ашимбаевым / Новости / Патриархия.ru
Соболезнования Святейшего Патриарха Кирилла в связи с гибелью людей в результате ЧП на шахте «Листвяжная» / Патриарх / Патриархия.ru
Епископ Јеротеј: Веронаука није ствар нечије добре воље
Папа Римский Франциск и иерархи Римско-Католической Церкви поздравили Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла с 75-летием со дня рождения / Новости / Патриархия.ru
Ктиторска слава манастира Бање код Прибоја
Ваљево: Храм Светог Нектарија прославио свог небеског покровитеља
Český národní fond kultury a.s.
vydavatel @ ikonapress.info
Sobota, 27 listopadu, 2021

O nás

Společnost Český národní fond kultury, a.s. byla zapsána 8. června 1994.

Hlavní náplní společnosti byla spolupráce se studiem Barrandov, kde se společnost význačnou měrou zasadila o zájem zahraničních filmových štábů natáčet především v těchto studiích. Společnost se zabývala propagací, reklamou české kultury v zahraničí.

Představitelé společnosti se účastnili mezinárodních akcí v zahraničí včetně filmových a jiných festivalů v ČR ale i ve světě. Společnost se podílela na produkci českého filmu Haliny Pawlovské “Díky za každé nové ráno” s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli.

V roce 2007 společnost přehodnotila své aktivity a zaměřila se na práci s národnostními menšinami žijícími na území ČR a snaží se o pomoc při jejich aktivním zapojení a integraci do veřejného života v ČR formou kulturních a vzdělávacích programů.

Od téhož roku začala společnost spolupracovat s Pravoslavnou církví v českých zemích a na Slovensku, nositelkou původních cyrilometodějských tradic. Spolupodílí se na organizaci a zajištění oficiálních návštěv, setkání, jednání, konferencí, seminářů představitelů církevního a světského života.

Rok 2007 je rokem vydání prvního čísla časopisu IKONA, které původně vyšlo pouze v českém jazyce. Nyní tento časopis vychází v českém a současně i ruském jazyce.

Kromě časopisu společnost vydává knihy, produkuje CD a video, organizuje vystoupení, kulturní prezentace, výstavy i koncerty.

V roce 2012 se společnost stala koproducentem 4 dílného dokumentu ( docu drama ve stylu BBC) a celovečerního filmu CYRIL a METODĚJ, kterou produkuje společně se společností Three broethers, s.r.o.

Cílem společnosti je co největší integrace národnostních menšin žijících na území ČR do české společnosti a jejich seznámení s českou kulturou na základě Cyrilometodějských tradic.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist