Мала прича о великој Жичи
Ктиторска слава манастира Милешеве – Српска Православна Црква
У Покровському храмі села Куликівка на Буковині освятили оновлений престол
Військові священники УПЦ доправили гуманітарну допомогу на Херсонщину
Медики Кропивницького висловили подяку громаді Благовіщенського храму УПЦ за підтримку
В ООН следят за преследовании верующих УПЦ в Носовке – Новости – новости Православия
В ООН следят за преследованиями верующих УПЦ в Носовке – Новости – новости Православия
В Носовке сторонник ПЦУ в камуфляже избил прихожанку УПЦ – Новости – новости Православия
Действия по перерегистрации прихода УПЦ в Песчаном незаконны, – епархия – Новости – новости Православия
«Вы должны быть уничтожены»: ночью в Носовке неизвестные захватили храм УПЦ – Новости – новости Православия
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні отримала інформацію про побиття та інші утиски вірян УПЦ у місті Носівка
Český národní fond kultury a.s.
vydavatel @ ikonapress.info
Středa, 4 října, 2023

O nás

Společnost Český národní fond kultury, a.s. byla zapsána 8. června 1994.

Hlavní náplní společnosti byla spolupráce se studiem Barrandov, kde se společnost význačnou měrou zasadila o zájem zahraničních filmových štábů natáčet především v těchto studiích. Společnost se zabývala propagací, reklamou české kultury v zahraničí.

Představitelé společnosti se účastnili mezinárodních akcí v zahraničí včetně filmových a jiných festivalů v ČR ale i ve světě. Společnost se podílela na produkci českého filmu Haliny Pawlovské “Díky za každé nové ráno” s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli.

V roce 2007 společnost přehodnotila své aktivity a zaměřila se na práci s národnostními menšinami žijícími na území ČR a snaží se o pomoc při jejich aktivním zapojení a integraci do veřejného života v ČR formou kulturních a vzdělávacích programů.

Od téhož roku začala společnost spolupracovat s Pravoslavnou církví v českých zemích a na Slovensku, nositelkou původních cyrilometodějských tradic. Spolupodílí se na organizaci a zajištění oficiálních návštěv, setkání, jednání, konferencí, seminářů představitelů církevního a světského života.

Rok 2007 je rokem vydání prvního čísla časopisu IKONA, které původně vyšlo pouze v českém jazyce. Nyní tento časopis vychází v českém a současně i ruském jazyce.

Kromě časopisu společnost vydává knihy, produkuje CD a video, organizuje vystoupení, kulturní prezentace, výstavy i koncerty.

V roce 2012 se společnost stala koproducentem 4 dílného dokumentu ( docu drama ve stylu BBC) a celovečerního filmu CYRIL a METODĚJ, kterou produkuje společně se společností Three broethers, s.r.o.

Cílem společnosti je co největší integrace národnostních menšin žijících na území ČR do české společnosti a jejich seznámení s českou kulturou na základě Cyrilometodějských tradic.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist